Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Den dětí s posázavským pacifikem v Braníku

Den dětí s posázavským pacifikem v Braníku

29.05.2012 | Štítky: Co se děje u sousedů

 

Den dětí s posázavským pacifikem v Braníku

 

 

CD Den deti 2012 1

 

CD Den deti 2012 HLN

 

V sobotu 2.června se na branickém nádraží bude konat tradiční Den Dětí v roce 2012, kdy uplynulo 130 let od zprovoznění železniční tratě Nusle - Modřany. Z branického nádraží vyjede

7x parní vlak do Modřan s lokomotivou ČTYŘKOLÁK z roku 1917 (odjezdy: 9:20, 10:20, 11:25, 12:20, 13:30, 14:46, 15:50 hod.), dále se uskuteční 6x vyhlídkové jízdy na Most Inteligence (odjezdy: 9:45, 10:45, 11:45, 12:55, 14:01, 15:05 hod.). Tarifní podmínky: jedna jízda (zpáteční) = 80,- Kč, celodenní = 160,- Kč, děti od 6 do 15 let = sleva 50 %, děti do 6 let zdarma bez nároku na místo k sezení. K dispozici bude pamětní razítko, pamětní list a brožůrka vydaná u příležitosti 130 let tratě Nusle - Modřany.

Doprovodný program v ŽST Praha Braník:

1. nástupiště vlevo – technika hasičů SŽDC, uprostřed výstavka 130 let tratě Nusle - Modřany

1. kolej : Vlevo jízda na šlapací drezíně, uprostřed stylové občerstvení v historickém železničním voze, vpravo nákladní vůz jako pódium s programem DDM Prahy 5 a MČ Prahy 12, dále vpravo velký služební vůz s několika modelovými kolejišti.

2. kolej : Vlevo odjezdy a příjezdy modernizované soupravy REGIONOVA na Most inteligence, uprostřed výstava současných lokomotiv ČD s možností prohlídky strojovny a stanoviště strojvedoucího. Vpravo odjezdy a příjezdy historického motoráčku M 131 Hurvínek (jezdí zdarma a jen po nádraží)

3. kolej : Vlevo – odjezdy a příjezdy parního vlaku do Modřan a zpět

4. kolej : Příjezdy a odjezdy pravidelných vlaků

Vstup na výstavu a program na nádraží zdarma.

 

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

 

Doprovodný program v ŽST Praha hl.n.:

- výstava modelů vlaků

- divadelní představení "Pohádky o mašinkách" (zvýhodněné vstupné po předložení jízdenky Dne dětí v Praze Braníku)

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry