Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle 3. Kafíčko nejen pro seniory

3. Kafíčko nejen pro seniory

27.06.2012 | Štítky: Zprávy z akcí

Život Davle v kronikách a historických dokumentech

 

 

K3eV polovině května se ve Společenském sále hotelu Pivovar konalo již 3. KAFÍČKO nejen PRO SENIORY, jehož program již tradičně doplnilo hudební vystoupení. K přibližně 40 účastníkům hovořil PhDr. Pavel Buchtele ze Státního okresního archivu Praha - Západ, který přinesl na ukázku vybrané artefakty z pokladů archivu.

Možná někteří místní i hosté byli zklamáni, že se mnoho nedozvěděli o inzerovaných méně známých zajímavostech o Davli a okolních místech, ale zato se zájmem prohlíželi staré dokumenty, mapy, domovské listy/knihy a zejména školní kroniky. Nejstarším dochovaným dokumentem je urbář města Davle, restaurovaný roku 1981. Jde o originál z 16. století, který představuje účetní knihu obce a obsahuje informace o účtech, prodejích a převodech majetku.

Přednášející v závěru vyzval možné zájemce o některé archivní fondy a sbírky, aby si případnou návštěvu domluvili předem s pracovníky archivu (e-mail: soka-praha.zapad@ soapraha.cz / tel.: 257 710 492), kteří jim studijní materiály rádi připraví.

Na další kafíčko se můžeme těšit hned po prázdninách. Na přání pravidelných hostů této události se budeme věnovat zahrádkaření.

Karel Vančura st., Zita Lara

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry