Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Daveláček vyhlašuje sbírku PODZIM - ZIMA.

Daveláček vyhlašuje sbírku PODZIM - ZIMA.

22.09.2015 | Štítky: Davelské akce

Daveláček vyhlašuje sbírku PODZIM - ZIMA. Součástí sbírky je AKTUÁLNĚ i sbírka pro uprchlíky. Potřebujeme tak:

Spacáky, stany, karimatky, nafukovací lehátka,  kočárky, krosničky, nosítka, šátky. IKEA tašky, lze v nich přenášet děti. Deky, polštářky, prostěradla (dají se použít jako šátek na nošení dětí). Hygienické potřeby, vlhčené ubrousky, dětské plenky, vložky, tampóny, kapesníčky. SPODNÍ PRÁDLO, PONOŽKY!!!! Punčocháče, kalhoty, teplé svetry, zimní bundy, čepice, šály, rukavice. Pro děti zateplené kalhoty. Zimní obuv všech velikostí.

Zdravotní a obvazový materiál, IZOTERMICKÉ FÓLIE! Prošlé autolékárničky. Léky na nachlazení a rýmu pro děti i dospělé - Voltaren, Ibalgin gely a podobné na bolavé nohy a záda, Sirupy a prášky na kašel, Paralen, Ibalgin, Čípky pro děti.  Antibiotika na záněty průdušek a zápaly plic. Odsávačky pro miminka. Veškeré mastičky a krémy potřebné miminku. Hlavně na opruzeniny. Zimní zavinovačky, kombinézy a pytle.

Staré a nabité mobily. Nabíječky. (Spousta rodin je rozdělených a vzájemně o sobě nevědí. Ztratili se, nebo se jim rozbil mobil.)

Pro radost dětem: hračky, plyšáci, hry, malé stavebnice, karty, kostky, pexesa, domina.
Pro radost ženám: parfémy a kosmetika, čaj pro kojící matky

Pro radost mužům: holící potřeby, tabák

VEŠKERÉ VĚCI MUSÍ BÝT ČISTÉ, ROZTŘÍDĚNÉ DLE DRUHU A POPSANÉ.

Všechny věci můžete přinést v pátek dne 2. 10. od 16-18 hodin a v sobotu 3. 10. od 10 - 12 hodin do sálu Hotelu pivovar v Davli.

Po ukončení sbírky budou osloveny "NAŠE" rodiny, které si vyberou teplé oblečení a obuv pro svoje děti. Vše ostatní bude zabaleno a osobně ho členky Daveláčku odvezou tam, kde bude potřeba. 


Aby se vše dostalo na místo určení, potřebujeme pomoci i s cestovními výdaji. Peníze můžete posílat na náš transparentní účet č. 2100400860/2010 a do zprávy napište SBÍRKA. O konkrétních výdajích budeme informovat na našich webových stránkách i na facebooku.

ZE SRDCE DĚKUJEME KAŽDÉMU, KDO POŠLE BYŤ MALOU ČÁSTKU.

www.davelacek.cz

https://www.facebook.com/davelacek

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry