Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy

Davle se vyrovnala Praze

27.06.2012 | Štítky: Davelské akce

Jedna vlaštovka sice jaro nedělá, ale doufejme, že divadelní premiéra, která se konala na konci května ve společenském sále, bude pro Davli obnovenou tradicí. Malá hrstka ochotníků předvedla, jak ji jeden z autorů nazval, libomravnou truchlohru o třech jednáních s názvem: „Větrný mlynář a jeho dcera".

Tato divadelní hra je i po sto letech, kdy byla pány Haškem, Drobílkem a Langerem napsána, stále aktuální a baví své příznivce. Podle ohlasů se bavila i více než stovka diváků, kteří nelitovali času a přišli se podívat, co amatérští nadšenci Skladanovi a Vodičkovi pod názvem DVD – Divadlo v Davli, nacvičili. Kromě divadelní hry se promítal i týdeník složený z filmů natočených v době vzniku hry, tedy v roce 1911. Nechyběly ani záběry Jeho výsosti císaře Františka Josefa. Závěr večera pak vyplnila Haškova povídka ze starého mocnářství „Volba obecního policajta".

Vlastním divadelním souborem se tedy Davle vyrovnala Praze a doufejme, že úspěch tohoto souboru přiláká nejen další diváky k repríze plánované na září, ale také další nadšence, kteří nebudou litovat času a k DVD se přidají.

Miloš Vodička, amatérský herec souboru DVD

 

D6

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry