Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle DEVÁTÉ KAFÍČKO nejen PRO SENIORY

DEVÁTÉ KAFÍČKO nejen PRO SENIORY

08.04.2015 | Štítky: Davelské akce

„ZMIZELÁ“ VLTAVA v dobových fotografiích

25. dubna 2015 od 14.00 do 16.00 ve společenském sále hotelu Pivovar v Davli

Zveme seniory z Davle a všechny další zájemce na setkání, které věnujeme povídání a promítání především historických fotografií, zachycující Davli i kraj kolem soutoku Vltavy se Sázavou.


Fotografie se zajímavými krátkými komentáři pro nás vybral fotograf a sběratel starých pohlednic a fotografií pan Vojtěch Pavelčík. Ten je také autorem několika obrazových publikací, z nichž je „davelákům“ jistě nejznámější kniha Krajem soutoku Vltavy se Sázavou.

Pro seniory bude připraveno jako vždy malé občerstvení zdarma. Program doplní hudební vystoupení, které zajistí oblíbení muzikanti Antonín a Josef.

Na setkání se těší kulturní komise Davle.

 


 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry