Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy

Jízdní řády linky 314

05.06.2013 | Štítky: Povodeň

Vzhledem k pokračující povodňové situaci, která panuje zejména na silnici II/102 (uzavírka komunikace mezi Prahou a Měchenicemi), dochází s okamžitou platností ke změně jízdního řádu linky PID 314. Ta je nyní až do odvolání provozována v trase „Měchenice, žel.st. - Nová Ves p.Pleší" a řeší následující přepravní vazby:

· většina spojů navazuje v zastávce „Měchenice, žel.st." na vlaky linky S80 z/do Prahy (vlaky jezdí z Prahy do Měchenic již bez omezení)

· vybrané spoje navazují v zastávce „Nová Ves p.Pleší" na spoje linky PID 488 z/do Nového Knína, resp. Mníšku pod Brdy

· v ranní a odpolední špičce pracovního dne jsou zavedeny i školní spoje, které by měly ve svých časech řešit začátky a konce školního vyučování

V příloze Vám zasílám jízdní řád linky 314.

 

Aktuální informace o provozu i nadále naleznete na našich internetových stránkách http://ropid.cz/mimoradnosti/.

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry