Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Městys Davle má nový povrch komunikace Na Vinicích

Městys Davle má nový povrch komunikace Na Vinicích

24.08.2015 | Štítky: Městys Davle

V měsíci červenci proběhlo ukončení projektu „ZKVALITNĚNÍ DOPRAVNÍ OBSLUŽNOSTI MÍSTNÍ KOMUNIKACE NA VINICÍCH V DAVLI CZ.1.15/1.1.00/85.01982, v rámci něhož se opravila místní komunikace Na Vinicích. Díky úspěšné realizaci projektu dojde ke zkvalitnění dopravní obslužnosti v ulici Na Vinicích, jež spojuje klíčovou komunikaci v obci (silnici III/1022 vedoucí z centra Davle do Sloupu a Hvozdnice) s 30 podnikateli a samozřejmě také zvýšení komfortu a bezpečnosti v rámci dané dopravy. Městys Davle ve spolupráci s Mgr. Janákem získalo na daný projekt 85% dotaci ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z ERDF prostřednictvím ROP NUTS2 Střední Čechy. Celková výše dotace se odhaduje na přibližně 5,1 mil. Kč.
Ve čtvrtek 6. srpna proběhlo za účasti partnerů projektu slavnostní otevření nové komunikace. Na tuto událost jsou zváni všichni občané Davle i sousedních obcí.

 

 

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry