Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Městys Davle zajistil kvalitnější autobusové zastávky

Městys Davle zajistil kvalitnější autobusové zastávky

26.06.2015 | Štítky: Městys Davle

V měsíci červnu proběhlo ukončení projektu „ZKVALITNĚNÍ AUTOBUSOVÝCH ZASTÁVEK V DAVLI” CZ.1.15/1.2.00/80.01815, v rámci něhož se opravilo 12 autobusových zastávek po celé obci a byla vybudována jedna zcela nová autobusová zastávka. V zastávce Davle, obec byl navíc umístěn elektronický informační panel zachycující dojezdy nejbližších autobusů. Díky úspěšné realizaci projektu dojde ke zvýšení komfortu a také bezpečnosti v rámci dané dopravy. Městys Davle ve spolupráci s Mgr. Janákem získalo na daný projekt 80% dotaci ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z ERDF prostřednictvím ROP NUTS2 Střední Čechy. Celková výše dotace se odhaduje na přibližně 2,8 mil. Kč.
V úterý 30. května od 14 hodin proběhne za účasti partnerů projektu slavnostní otevření nových prostor. Na tuto událost jsou zváni všichni občané Davle i sousedních obcí.

 

 

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry