Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Mimořádný úspěch fotbalistů ZŠ Davle v McDonald's Cupu

Mimořádný úspěch fotbalistů ZŠ Davle v McDonald's Cupu

01.06.2012 | Štítky: Důležité upozornění

Žáci Povltavské fotbalové akademie ZŠ Davle hráli finále McDonald's Cupu!

Velké blahopřání patří mladým fotbalistům, realizačnímu týmu, rodičům a všem dalším, kteří přispěli k nečekanému a vynikajícímu výsledku v turnaji českých základních škol. Tým Davle uspěl v konkurenci favorizovaných "městských" týmů jako jediný zástupce malých obcí a předvedl jim, jak se má hrát fotbal. Hoši, děkujeme!

 

Ohromný úspěch fotbalistů ZŠ Davle (4. – 5. třída).

Kraj-MISTRI

 

Tak jako každý rok, i letos jsme přihlásili celorepublikovou fotbalovou soutěž McDonalds Cup.

Po velkém zklamání z minulého ročníku, kdy nás v krajském finále vyřadil tým z Komárova (pozdější vítěz celorepublikového finále a také později diskvalifikovaný), jsme byli přesvědčeni že i letos máme velmi silný tým, který by mohl uspět.

S hráči jsme i v hodinách Tv hodně o tomto turnaji mluvili, je to přece jen jeden z největších turnajů světa, například letošního ročníku se zúčastnilo přes 88tisíc žáků z celé ČR.

Kluci se od počátku těšili na krajské finále ale stála před námi ještě dlouhá cesta.Nejprve jsme museli projít okrskovým a následně okresním kolem, což bývá občas nelehký úkol. Kluci však nic neponechali náhodě a od prvních zápasů letošního ročníku McDonalds cupu šli plně za svým cílem.Bez jediného zaváhání jsme postupně prošli přes okrskové kolo a okresní finále až do krajského finále do Vlašimi, kde za dobu fungování Povltavské fotbalové akademie býváme již tradičním účastníkem a kde se pereme s nepoměrně většími městy o postup na celorepublikové finále.

Krajské finále bylo letos hodně vyrovnané tím pádem bylo mnohem těžší probojovat se na Svátek fotbalu do Teplic.

V základní skupině nám byly vylosovány týmy Benešova a Příbrami.Hned první zápas jsme prohráli s týmem z Příbrami což pro nás nebyla vůbec jednoduchá situace.Druhý zápas jsme ale zvládli a po vítězství 4:2 s Benešovem jsme z 2. místa postoupili do čtvrtfinále.Počínaje tímto zápasem začala naše spanilá jízda a postupně přes Hýskov, Rakovník a ve finále Příbram mohli začít obrovské oslavy postupu mezi 16 nejlepších týmů z ČR.

Na Svátek fotbalu do Teplic jsme se dlouho připravovali, skoro každá hodina TV byla pro fotbalisty zaměřena pouze na fotbal....a vyplatilo se.

Dne 28.5.2012 v 8:30 jsme vyrazili. I díky panu Samkovi a týmu Sokola Měchenic, kteří nám zapůjčili již tradičně minibus mohli být kluci pohromadě a již po cestě přemýšlet o taktice.

Po příjezdu do Teplic nás čekalo spousta překvapení. Naprosto profesionální podmínky kluci určitě ještě nezažili. Museli jsme ale rychle přestat myslet na vše co se netýká fotbalu pokud jsme pomýšleli na nějaký velký úspěch, neboť , los turnaje byl nemilosrdný a byly nám vylosovány týmy jako Brno, Jablonec, a Č.Budějovice.

Vstup do Turnaje pro nás opravdu moc dobrý nebyl. Množství přítomných novinářů, agentů, slavných osobností, pořadatelů a hlavně tisíce fanoušků na hlavním stadionu FK Teplice našim klukům poměrně dost svazovali nohy a vyklubal se z toho pořádný debakl: Davle – Brno 0:5.

Ti co mě znají si asi dovedou představit co se dělo v kabině. Kluky byla potřeba nemotivovat k co nejlepším výkonů, vždyť nereprezentovali jen svoji školu a Davli ale před desítkami fotbalových agentů také sami sebe a tak troška rámusu v kabině byla nezbytně nutná.

A hle....

Ihned k dalšímu zápasu, proti týmu Jablonce, vyběhla úplně jiná parta fotbalistů, kteří bojovali doslova jako lvi a rázem z toho bylo vítězství v poměru 4:0.

Postup mezi nejlepších 8 týmů v ČR zajišťovalo 1. nebo 2. místo ve skupině.

Suverénní tým brna projel skupinou beze ztráty bodu a tak bylo jasné že o druhém postupujícím rozhodne přímý souboj mezi Davlí a Č.Budějovicemi.Ihned od počátku utkání bylo patrné nasazení a chuť po postupu.Kluci nakonec zvítězili 5:3 a mohli se opět začít radovat, tentokrát mezi 8 nejlepších týmů z ČR.

Tím skončil 1. hrací den a my jsme se mohli odebrat do skvěle připraveného hotelu Panorama v Teplicích.

Po ubytování jsme se odebrali na večeři.Následovala procházka po blízkém okolí a následný asi půlhodinový regenerační strečink v přilehlém parčíku.Kluci toho měli za celý den dost a tak jediná přípustná aktivita byla spánek.

 

Den 2. – úterý 29.5.2012

Již od příjezdu na stadion bylo již patrné šuškání naprosté většiny přítomných lidí, kteří se nevěřícně snažili přijít na to odkud ta Davle vůbec je a jak je možné že se dostala tak daleko.

Čekalo nás ale čtvrtfinále a tak jsme s vysvětlováním polohy Davle neztráceli čas a naplno jsme se věnovali předzápasové přípravě.

Velmi kvalitní soupeř Uherského Hradiště (dle mého názoru naprosto nejfotbalovější tým celého turnaje) ihned od začátku začal tlačit.Odměnou mu za velkou aktivitu byly dva vstřelené goly a poločasové vedení 2:0 a s námi to nevypadalo vůbec dobře.Kluci makali ze všech sil a ono ne a ne to tam spadnout.Na kluky jsme apelovali aby byli trpěliví, pořádně makali a ono tam něco spadne. Naše slova na sebe nenechaly dlouho čekat a ihned z kraje druhé půle jsme snížili.Pak přišlo něco nevídaného.I dle většiny nestranných přihlížejících obrovská vůle Davelských i na hranici sebeobětování a mnohdy i v slzách přinesla šok pro uherskohradištské a otočení zápasu na konečných 3:2 pro Davli a tedy i postup mezi nejlepší 4 v republice.

A šuškání na tribunách a i v útrobách stadionu začalo sílit.

K semifinálovému zápasu nám byl přisouzen tým z Ostravy složený z hráčů Baníku Ostrava.

Kluci se ničeho nezalekli a takto těžký zápas i k překvapení nás trénérů skončil naprosto zaslouženým vítězstvím 4:0 v náš prospěch.

A JSME VE FINÁLEEEEEEE!!!! KŘIČELO SE V KABINĚ

Obrovská radost a euforie klukům davala šance že teď už to dotáhneme až do konce.

Opak byl bohužel pravdou.Naprostý kolaps a zbytky sil nám nedovolovaly nějak potrápit skvěle hrající tým Prostějova a obsadit tak konečné druhé místo a stát se VÍCEMISTRY ČESKÉ REPUBLIKY.

Zklamání bylo obrovské, byli jsme kousek od naprostého snu, většina kluků to taky pořádně obrečela ale z celkového pohledu a shodnutí široké veřejnosti myslím, že je obrovský zázrak aby takto malá obec jakou Davle bezesporu je konkurovala nejlepší fotbalové mládeži v ČR a dokonce ji výkonnostně přehrávala.

Je to pro nás pro všechny velký úspěch a my budeme i nadále tvrdě makat, abychom na nějaký další úspěch nenechali dlouho čekat. Třeba za rok nebudeme 2. ale 1.

Napsal: Lukáš Mráz

 

Hráči:

Alexandr Bárta

Jan Artimovič

Martin Novák

Denis Vala

Patrik Vala

Patrik Obermajer

Jakub Javůrek

Daniel Macho

Adam Maceška

Stanislav Rusnák

Christian Lucyšyn

Adam Jindra

Luděk Stracený

Marek Sucharda

 

Realizační tým:

Lukáš Mráz

František Fafejta

Michal Fafejta

 

A rodiče, kteří byli našim 12. (7.) hráčem!

 

Co o tom psaly noviny

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry