Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy

Odpadkový happening

22.04.2014 | Štítky: Davelské akce

Davelská základní škola pořádá ODPADKOVÝ HAPPENING ke Dni Země

Kdy: v pátek 25.4.

Přijďte a přineste s sebou baterie, papír, víčka od PET lahví, hliník a také DROBNÉ ELEKTROSPOTŘEBIČE, které Vám už neslouží a nám poslouží  - pomůžou nám získat body v akci RECYKLOHRANÍ.
Program našeho HAPPENINGU:
- 7.30 - 8.00 Darování odpadu před školou, kde se můžete podívat na výstavičku Jak jsme vybírali školní strom, a pomoci nám dopěstovat nově objevený davelský strom Plastérius Davélius Recykleris
- 8.00 Zahájení Odpadkového happeningu v Davelském parku.
- 8:15 – 11:15 hodin proběhnou následující akce::
- 11:30 Zvážení nasbíraného odpadu
- 12:00 Výměna Plastéria Davélia za školní strom a výsadba školního stromu.


Zveme i širokou veřejnost přijďte se s námi dozvědět, jestli má třídění smysl.

 

 

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry