Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle OSTROV “KAFÍČKO SPECIÁL”

OSTROV “KAFÍČKO SPECIÁL”

17.06.2014 | Štítky: Davelské akce

POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKY PRO VEŘEJNOST “KAFÍČKO SPECIÁL” V RÁMCI STUDENTSKÉ ARCHITEKTONICKÉ DÍLNY NA OSTROVĚ V DAVLI

20. června, v malém sále pivovaru v Davli

17:00 začátek cyklu přednášek “Kafíčka speciál”

17:00- 18:00 archeologie a historii ostrova, Prof. PhDr. Petr Sommer,

18:00- 19:00 “Malý úvod do památkové péče”, památkářka NPÚ, Mgr. Eva Zápalková

19:00- 20:00 historie Davle, Ing. Karel Vančura

20:00- 20:30 přednáška o vizi rozvoje Davle, architekti City Upgrade

Hlavním tématem workshopu je obnova podoby duchovního prostoru ostrova v Davli, který sloužil jako “základna” benediktinů, kteří sem přišli z bavorského Niederalteichu a začali zde budovat ranně křesťanský klášterní komplex. Tento komplex patří k jedněm z nejstarších na našem území. Workshop je pořádán se záměrem využít prostor celého ostrova a malými architektonickými návrhy, jejichž výsledkem budou konkrétní realizace, kultivovat prostor na řece. Lze využít stopy základů kláštera a plochy celého ostrova s návazností na vodní hladinu. Společnou nosnou kostrou všech zásahů by měl být odkaz ke klášternímu komplexu: měly by odkazovat a rozvíjet současnou podobu duchovního místa v nejširším smyslu toho slova.

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry