Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Studentská architektonická dílna na Ostrově v Davli - VERNISÁŽ

Studentská architektonická dílna na Ostrově v Davli - VERNISÁŽ

30.07.2014 | Štítky: Davelské akce

Po týdenní práci na ostrově v Davli, kdy jsme se snažili vyčistit ostrov od náletových dřevin a ze vzniklého materiálu vytvořit objekt - symbol odkazu benediktinského kláštera, Vás srdečně zveme na vernisáž - představení výsledku dílny.
Cílem studentské dílny nebyl jen výsledný objekt, ale také setkání studentů různých škol a jejich vzájemná spolupráce, zkušenost proměny vize v reálnou stavbu, zkoumání duchovního odkazu místa a sdílení osobních postřehů. Výsledkem dílny je objekt, který se snaží probudit v návštěvníkovi právě tu zkušenost, kterou jsme při pobytu na ostrově vnímali.

Vernisáž proběhne 1. srpna od 18:00 hodin na ostrově v Davli

DOPRAVA na Ostrov zajištěna - loď bude vyjíždět z mola Schön-Boot, s.r.o.

Srdečně zveme místní obyvatele, návštěvníky a všechny, které fascinuje ostrov, jeho duchovní odkaz a historie.

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry