Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy

Vítání občánků 2012

01.06.2012 | Štítky: Zprávy z akcí

 

phoca thumb l IMG 1992Na konci března jsme měli příležitost seznámit se s novými, trochu zvláštními, sousedy. Málokdo z Davle si jich všiml, přestože prožili v Davli celý svůj život. Je to tím, že kdybychom sečetli jejich věk, nedostali bychom se ani na plnoletost. Asi již tušíte, o koho se jedná: o děti, občany Davle, které se narodily v uplynulém roce.

Takže jsme tu měli vítání nových občánků. Vzhledem k tomu, že se jedná již o druhé vítání po dlouhé době, můžeme již mluvit o obnovené tradici. Je pěkné, že se zde setkává zájem na obou stranách – jak zájem rodičů o dění v obci tak zájem obce o své občany. Oproti loňsku se vítání našich 17 spoluobčánků konalo v téměř rodinné atmosféře na obecním úřadě.

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry