Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Zahořanským dolem přes Okrouhlické polesí do Zahořan a zpět údolím Zahořanského potoka do Davle

Zahořanským dolem přes Okrouhlické polesí do Zahořan a zpět údolím Zahořanského potoka do Davle

01.06.2010 | Štítky: Turistické trasy

Zahořanským dolem přes Okrouhlické polesí do Zahořan a zpět údolím Zahořanského potoka do Davle

Cesta začíná u železniční stanice v Davli, kdy se vydáme po červené turistické značce směrem na Libřici, po levé straně mineme starý železný most z roku 1905, který dnes slouží jen jako lávka pro pěší. V Libřici se vydáme po modré značce do Zahořanského údolí, opět po levé straně mineme historické stavení Maškova mlýna s náhonem, a dále upravenými trampskými osadami lemujícími potok dojdeme až k rozcestí Na Dolích. Od rozcestí stoupáme lesem po žluté turistické značce směrem na Okrouhlické polesí a Okrouhlo. Procházíme smíšeným lesem přírodního parku Střed Čech, který má rozlohu 4.575 hektarů. Součástí přírodního parku Střed Čech jsou lesy a polní enklávy málo narušené přírody, kde je možné po dobu celého roku sledovat dění v  přírodě, floru i faunu. V Okrouhlickém polesí se značení napojí na místní komunikaci, projdeme kolem hájovny Urbanovka a dále po žluté do obce Okrouhlo. Dále naše cesta opouští turistické značení a vede asi 2 km po silnici do Zahořan. Zde se napojíme na modrou turistickou značku, která nás provede údolím Zahořanského potoka až k jeho ústí do Vltavy. Cesta ze Zahořan vede sevřeným přírodním údolím přes bezpočet brodů a lávek, které překonávají klikatící se tok potoka se pstruhovou čistou vodou. Ráz údolí neodmyslitelně dokreslují stále patrné stopy po těžbě zlata v podobě hald a zákopů, které se dodnes dochovaly ze středověku. Pod rozcestím Oborská lávka je již tok potoka lemován chatami, které zde byly vystavěny ve třicátých letech minulého století v období rozkvětu trempského hnutí. Modrá turistická značka nás zavede celým údolím na rozcestí v Libřici, kde se vydáme po červené turistické značce zpět do Davle. Délka trasy: 12,5 km.

Mapa na mapy.cz: www.mapy.cz/#x=133087488@y=135305216@z=12@mm=TTtP

Starý ocelový most z roku 1905 slouží jako lávka pro pěší
Starý ocelový most z roku 1905 slouží jako lávka pro pěší
Občersvení Libřice
Občersvení Libřice
Cestou na Okrouhlo
Cestou na Okrouhlo
Cesta s množstvím lávek a brodů vede kolem Zahořanského potoka
Cesta s množstvím lávek a brodů vede kolem Zahořanského potoka

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry