Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Zahořanským dolem přes Petrov k Sázavě

Zahořanským dolem přes Petrov k Sázavě

01.06.2010 | Štítky: Turistické trasy

Zahořanským dolem přes Petrov k Sázavě

Od železniční stanice v Davli se vydáme po červené turistické značce směr na Libřici. Po levé straně mineme starý ocelový most přes Vltavu, který již slouží jen jako pěší lávka. Most však zažil i období slávy, když si zahrál ve válečném filmu Most u Remagenu a každoročně znovu ožívá počátkem září rekonstrukcí této bitvy. V Libřici, v blízkosti historického Maškova Mlýna, odbočíme na modrou turistickou značku, která nás povede Zahořanským údolím. Stopy po intenzivní těžbě zlata, která zde a v celém okolí ve středověku probíhala, jsou dodnes patrné. Dnešní tok potoka je lemován chatami až po osadu Hawai, dále je údolí již bez chatové zástavby. Na rozcestí Oborská lávka odbočíme na zelenou značku, která stoupá strmě vzhůru lesem až do obce Petrov. Na zelené zůstaneme a spustíme se prudkým klesáním až k železniční zastávce Petrov, která je již na břehu řeky Sázavy. Po červené turistické značce lemující pravý břeh Sázavy se vydáme zpět do Davle. Cestička zprvu prochází přímo po břehu poklidně plynoucí řeky, asi po kilometru se změní v pohodlnou asfaltovou silničku, která nás provede kolem upravených chatek a jejich zahrádek na Chlomku zpět k železniční stanici v Davli. Trasa měří 12 km.

Mapa na mapy.cz: www.mapy.cz/#x=133081344@y=135212032@z=12@mm=TTtP

Maškův Mlýn
Maškův Mlýn
Chaty v Zahořanském údolí
Chaty v Zahořanském údolí
Les cestou ze Zahořanského údolí směrem na Petrov
Les cestou ze Zahořanského údolí směrem na Petrov
Cesta kolem Sázavy, výhled na lávku pro pěší v Pikovicích
Cesta kolem Sázavy, výhled na lávku pro pěší v Pikovicích

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry