Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Základní umělecká škola

Základní umělecká škola

Základní umělecká škola Vrané nad Vltavou, odloučené pracoviště DAVLE sídlí v budově Základní školy Davle (vchod jako do školní družiny).

ZUŠ poskytuje základní umělecké vzdělání v hudebním, výtvarného a tanečného oboru. Je určeno pro žáky přípravného studia (5-7 let), základního studia , popř. studenty středních a vysokých škol. Dle možností kapacit i pro dospělé. Výuka probíhá dle ŠVP. Předpokladem přijetí je vykonání talentové přijímací zkoušky (intonace, rytmické cítění, manuální předpoklady) a vyplnění přihlášky, která je umístěna na webových stránkách školy. Talentové přijímací zkoušky probíhají koncem května a v měsíci červen. Veškeré informace najdete na webových stránkách školy, FB nebo vývěskách školy.

Organizace školního roku podléhá předpisům MŠMT ČR.

V současné době nabízí odloučené pracoviště v Davli studium hudebního, výtvarného a tanečního oboru.

Hudební obor: Hra na klavír, Hra na housle, Hra na kytaru, Sólový zpěv, Komorní pěvecký sbor, Hra na zobcovou flétnu, Hra na flétnu Hra na klarinet, Hra na saxofon, Hra na lesní roh. Hra na trubku.

Výtvarný obor: Plošná tvorba, Prostorová tvorba, Výtvarná kultura, Multimediální tvorba.

Taneční obor: Současný tanec, Základy lidového tance, Základy klasické taneční techniky a improvizace.

Nedílnou součástí výuky je skupinová výuka PHV (přípravná hudební nauka) a HN (hudební nauka), od čtvrtého ročníku SI (skupinová interpretace).

Bližší informace:

ředitelka školy: Mgr. Pavlína Tomášová

tel.: 257 760 345 Mob: 602 365 436 Prosíme volat na mobil pouze všední dny, mezi 11.00-17.00  e – mail: vrane@zusvrane.cz

Adresa odloučeného pracoviště v Davli

Školní 96 (budova ZŠ), 252 06 Davle

vedoucí pracoviště: Petr Kubec tel.: 606 238 124 e – mail: davle@zusvrane.cz

Internetové stránky: www.zusvrane.cz

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry