Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy

Noční spoje na lince 314

27.10.2021 | Štítky: Městys Davle

S platností od 1.11.2021 dojde k zavedení (obnovení) provozu večerních spojů na lince 314.
S ohledem na nedostatek řidičů je navrženo řešení, které spočívá v zavedení spojů linky 314 pouze v trase Bratřínov – Davle – Bratřínov s návazností v Davli na, resp. ze spojů ostatních linek PID.
Konkrétně je navržen spoj v trase Bratřínov (odjezd 23:17) – Davle, u pomníku (příjezd 23:35) s přípojem na spoj linky 338 s odjezdem ze zastávky Davle, u pomníku (odjezd 23:41) do Prahy. V opačném směru bude odjezd linky 314 ze zastávky Davle, u pomníku ve 23:45 h. v návaznosti na příjezd linky 361 do Davle (příjezd 23:44). Spoj linky 314 vyčká příjezdu spoje linky 361 od Prahy (garantovaná návaznost), přičemž uvedený spoj linky 361 odjíždí ze Smíchovského nádraží ve 23:15 h.

V příloze přikládám jízdní řád linky 314 s platností od 1.11.2021 (ve formě srovnání s původním trvalým stavem) a věřím, že přijaté řešení přispěje ke zlepšení dopravní obslužnosti.


S pozdravem Ing. Jiří Vyčítal, vedoucí odboru příměstské dopravy

Ke stažení

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry