Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy

Symboly Davle

02.10.2011 | Štítky: Městys Davle

Symboly Davle

Znak

Blason (slovní popis) historického znaku zní: V červeném štítě ve zlaté míse doleva obrácená hlava sv. Jana Křtitele přirozené barvy obklopená zlatou svatozáří s jedenácti paprsky. Kdy Davle tento znak obdržela není známé, víme však, že byl odvozen z opatského znaku Ostrovského kláštera.

Původní znak z roku 1310 upravil akademický malíř Koula. Nynější podobu znaku připravila Heraldická a vexiologická kancelář Velebný & Fam.

 

Vlajka

Vlajku obce tvoří červený list, uprostřed k vlajícímu okraji obrácená hlava sv. Jana Křtitele ve žluté míse, obklopená žlutou svatozáří s jedenácti paprsky. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.

 

Sv. Jan Křtitel

Svatý Jan Křtitel získal své jméno díky křtění vyznavačů Ježíše Krista v  řece Jordánu. Jelikož miloval Krista, drsně odbyl královu krásnou neteř Salome, která chtěla jeho lásku získat. Netušil, že Salome si pro něj přichystá krutou pomstu. Během slavností dívka zatančila před králem Herodem a za tuto podívanou si u něj vyžádala Janovu hlavu. Král jí vyhověl, Jana nechal zajmout a setnout. Poté jeho hlavu donesl pomstychtivé princezně do paláce na stříbrném podnose.

 

Městys Davle nechala své symboly - znak a vlajku - schválit Parlamentem ČR v roce 2004.

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry