Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy

Uzavírka silnice II/104

19.04.2022 | Štítky: Důležité upozornění

Od 1. 8. 2022 je komunikace otevřená včetně pravidelné linky 444!


Uzavírka silnice II/104 proběhne od 1.4.2022 do 31.7.2022 a to v délce Davle - od mostu až k ceduli Petrov - odbočka k Ďáblu.

Níže budeme publikovat potřebné informace k plánované stavbě

- Realizace stavby a tudíž uzavírka na úseku 2A (most Vltavanů - statek na Sázavě) začne již 25. 4. 2022!

- Linka 444 je zkrácena do zastávky Petrov. V úseku Petrov – Davle linka nejede. (PID - výluky a mimořádnosti)

- Oznámení o zahájení řízení o povolení úplně uzavírky silnice č. II/104 mezi městysem Davle a obcí Petrov - dokument

- Vyjádření městyse Davle k úplné uzavírce silnice č. II/104 - dokument

- Opatření obecné povahy č. 53/2022, přechodná úprava na komunikaci, úplná uzavírka silnice č. II/104 mezi městysem Davle a obcí Petrov

- Rozhodnutí o povolení uzavírky silnice č. I/104 ze dne 30.3.2022

- Stavba bude rozdělena na 3 úseky: 2A - most Vltavanů - statek na Sázavě, 2B - statek na Sázavě - křižovatka Chlomek, 2C - křižovatka Chlomek - Petrov. O časové realizaci úseků rozhodnutí padne až 31.3. při předávání stavby.

- Na základě jednání s realizační firmou 31.3. bude realizace úseků v tomto pořadí 2C - pravděpodobná doba realizace duben, 2A - pravděpodobná doba realizace květen, 2B - pravděpodobná doba realizace červen. O přesném datu   ukončení a začátku nového úseku budete dopředu informováni. V červenci bude pokládka finálních vrstev asfaltu ve všech úsecích. O časových uzavírkách v červenci budete také dopředu informováni.

- Pravděpodobná úplná uzavírka úseku 2A most Vltavanů - statek na Sázavě, bude již od 13. června 2022. Přístup bude umožněn pouze pro pěší.

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry