Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Kalendář akcí Stezka po stopách velikonočních zvyků

Stezka po stopách velikonočních zvyků

31.03.2021 – 14.04.2021

Vážení rodiče, milé děti, aktivní rodinky,
připravili jsme pro vás tematickou stezku, která děti provede formou naučných textů a otázek velikonočními zvyky. Dozvíte se, co určuje datum Velikonočních svátků, jak se na ně připravujeme, jména jednotlivých svátečních dnů a jaké se k nim váží tradice.

Stezka má 14 stanovišť a je připravena ve 2 variantách – jednodušší úroveň pro děti 5-8 let (zelená barva), složitější pro děti 9-14 let (oranžová).
Start trasy je v blízkosti ulice V Hliníku a pokračuje směrem na Měchenice, dále přes Račany až do Cafe Bar - Cukrárny, U Jeřábu, kde můžete po sdělení tajenky obdržet "Diplom o úspěšném zdolání stezky". Stezka bude přístupna cca 14 dní. Trasa je vyznačena na mapce - https://mapy.cz/s/futobefaba.

Co budete potřebovat s sebou?
- Tužku
- Odpovědní kartičku k vyplnění tajenky (bude k dispozici na startovním stanovišti nebo ji lze stáhnout na webu městyse)
- Případně malá nápověda (stáhnout z webu městyse

Přejeme vám příjemnou zábavu a krásné jaro!
Městys Davle

Kalendář akcí

 
květen 2021
PoÚtStČtSoNe 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Zobrazit celý kalendář akcí

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry